„Kuhu minna lastega“?

Seda olen ma endalt küsinud u 100 korda. Kuigi oma kodus on mõnus, siis aegajalt saab sellest siiski villand. Eriti siis kui oled pesnud, kasinud ning küpsetanud oma väikestele ja suurtele iga päev. Ja ma olen üsna kindel, et ka kõige suurem laste, toidu, pere ja kodu haldjas vajab vähemalt korra nädalas  vaheldust ning vabastust köögitoimkonnast. Vähemasti heatahtlikus maailmas.

Ja nii me siis käisime veel pool aastat tagasi oma mehikestega (6-aastane Valter ja 4-aastane Joosep) läbi kõikvõimalikud ja võimatud toidukohad, kus vähegi lootust lastenurgale. Pidime tõdema, et ring sai liiga kiirelt täis ja käed vajusid rippu. Armsaid, maitsvaid ning toredaid kohti on aga miski „see õige“ tunne oli justkui puudu...

Kuna 4,5 aastat lastega kodus olla ei mõjunud liiga hästi ka minu vaimsele heaolule (vaatamata suurele hulgale rõõmule ja heale) sain aru, et NÜÜD on aeg tegutseda! Seega tuli 1 ja 1 kokku panna ning luua SEE koht, kuhu perega minna, ise.

Hirm oli suur. Teadmatuse ja muutuste ees. Lapsed on ju ikkagi väikesed veel. Ja olgem ausad, kui oled pikalt täiskohaga pereema, kannatavad ka sotsiaalsed oskused välismaalimaga suhtlemisel. Ei usalda ennast enam nii nagu peaks. 
Aga raudne soov muutusteks, iseseisvumiseks ja OMA koha loomiseks oli võrreldamatult tugevam kartusest. Ning nii see algaski:

Nr.1 Leidsin parima paarilise – Maris Gusev (tark, toitlustuskogemustega ja armastab numbreid)

Nr.2 Leidsime inimese, kes andis laenu - Peep Kuld (aasta ettevõtja 2017)

Nr.3 Mina - Kadi Jaanisoo (vabakutseline ajakirjanik, ema ja generaator)

 Lihtne ja Eestis tuhandeid kordi guugeldatud küsimus  „Kuhu minna lastega“, sai põneva lahenduse - Pererestoran Kniks&Kraaps, Balti Jaama Turu 2. korrusel. 

 Aga see kõik oli alles algus...